Jak to u nás vypadá?

Mateřské centrum Krteček patří co se týče velikosti prostor k největším v libereckém kraji - rodiče a jejich děti se u nás mohou realizovat na poměrně velké ploše. Snažili jsme se, aby se u nás všichni cítili příjemně, a tomu jsme podřídili i vybavení a zařízení. Krteček je koncipován jako prostor otevřený všem (více viz rubrika Jsme tu pro všechny děti) a jako takový je bezbariérový a pro děti maximálně bezpečný.

Vstupní prostor - čajovna

Hlavní komunikační uzel celého mateřského centra, kde je vždy přítomen někdo z personálu, kdo poradí a pomůže. Konají se tu přednášky, promítají pohádky, na nástěnkách visí praktické a užitečné informace, nabízejí se tu informační letáky, odborná i populárně naučná literatura. Je to místo, kde mohou děti sníst svačinu (něco ke zdravému mlsání je možné zde i zakoupit) a vypít šálek čaje, který je tu vždy čerstvě připravený. Jídlo pro děti je možné si ohřát v přilehlé kuchyňce. Vysoké jídelní židličky pro krmení malých dětí jsou samozřejmostí. V čajovně se pravidelně konají výtvarné kursy pro maminky, výrobky z těchto akcí si tu můžete prohlédnout i zakoupit. Nachází se tu také obchůdek se zdravou výživou i mlsáním, můžete si zde objednat čaj nebo kávu k příjemnému posezení.

 

Prostor pro výtvarné dílny

Hned za čajovnou se nachází průchozí prostor vybavený malým dětským nábytkem, ve kterém se "tvoří". Děti si tu mohou malovat, modelovat, vystřihovat, jsou tu k dispozici nejrůznější výtvarné potřeby. Každé pondělí se zde koná výtvarná školička pro větší dětí, každé úterý a čtvrtek zde v rámci MC probíhá tvořivá dílna s konkrétním programem, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky.  Větší děti se tu pak scházejí v klubu Dovedníček. Výrobky, které tady vznikají, jsou trvalou součástí výzdoby celého mateřského centra. Do tohoto prostoru také ústí bezbariérový výtah.

 

 

 


Herna

 
Nejoblíbenějším prostorem v mateřském centru je u většiny dětí jednoznačně herna. Vede do ní nakloněná plošina, která se sama o sobě stává součástí mnoha dětských her.  Z široké nabídky zdejších hraček si vybere opravdu každé dítě. Z velkých kostek se dá postavit reálný hrad. Schovat se dá ve stanu, holčičky si mohou vybrat z několika modelů kočárků pro panenky, připravit mamince něco dobrého v kuchyňce, kluci dávají přednost stavebnicím nebo vláčkodráze. Děti se mohou pohoupat na houpacím koni, posedět na dětském křesle, u malých stolků si zahrát nějakou hru, na gauči si prohlédnout či nechat si od maminky přečíst knížku. A k tomu nepřeberné množství plyšáků, autíček, panenek, figurek, nádobíček a hraček, které rozvíjejících hrubou i jemnou motoriku. Děti si tu hrají se svými vrstevníky za přítomnosti maminek, příp. hlídacích tet, a mohou tu klidně strávit celé dopoledne, aniž by se nudily.

Tělocvična

Druhým nejoblíbenějším prostorem je u nás prostorná tělocvična, kde se může "řádit". Stojí tu velká trampolína s bezpečnostní sítí, kde pod dozorem někoho z dospělých může  skákat i několik dětí najednou. Je tu také nová lezecká stěna pro malé horolezce. Při úterních pohybových programech se používají gumové míče nejrůznějších velikostí, lavičky, obruče a kroužky, kuželky, karimatky. Děti si vyhrají s padákem i prolézacím tunelem a rozvíjejí při tom své motorické dovednosti. V tělocvičně se také pravidelně každý čtvrtek "muzicíruje" - je tu piáno, bicí a pro děti spousta malých hudebních nástrojů. Konají se tu i koncerty a promítání filmů. Kromě toho je to také místo, kde se dá báječně jezdit na tříkolce nebo odstrkovadle, příp. hrát na honěnou s ostatními.

Miniškolková herna

Pro děti z Miniškolky, které už u nás jsou bez maminek (Včelky) je tu zbrusunově vymalovaná plně vybavená herna s dětskými stolečky a židličkami, kde malujeme, tvoříme, hrajeme hry, svačíme a obědváme. V herně je spousta knížek, plyšáků, stavebnic, panenek, i kuličková dráha a další hračky. Na koberci společně muzicírujeme, cvičíme, hopsáme a zpíváme a na zdi si děti vystavují svá výtvarná díla, aktuálně se vztahující k ročním obdobím a svátkům (Velikonoce, Vánoce...).

Další prostory

Součástí MC Krteček jsou i další doplňkové prostory - bezbariérové toalety, šatny a kuchyňka. Maminky, které své děti přivezou v kočárku, využívají možnosti zamknout kočárek ve vestibulu hlavního vchodu (zámek je možné oproti záloze zapůjčit, prostor chodby je monitorován průmyslovou kamerou).

 

 

Kontaktní údaje:
Palachova 504/7, 460 01 Liberec 1
Telefon:
737 816 514
Email:
Napište nám:
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Poslední aktualizace:
20.6.2018
Miniškolka nástěnka:
Letní školka 30.7.- 3.8. 2018 Letní školka 30.7.- 3.8. 2018 Letní školka 30.7.- 3.8. 2018 Letní školka 30.7.- 3.8. 2018 Letní školka 30.7.- 3.8. 2018 Letní školka 30.7.- 3.8. 2018
Přihlášení
Obnovení hesla
Mapa stránek
Hlavní strana
©2012 Tomáš Fúsek ml.